Spojme sa pre hokej

iniciatíva fanúšikov slovenského hokeja

Diskusia | Petícia | Fórum | Registrácia | Mediálne vyjadrenia | Články | Blogy | Spolupráca s webom | Kontakt |

Anketa

Partneri webu

Chceš sem patriť?
Pre bližšie info o možnostiach spolupráce klikni na sekciu Spolupráca s webom.

stanovisko k osobe a výrokom Jána Filca (3.6.2008)

Naše stanovisko k osobe a vyjadreniam Jána Filca.

Počas posledného májového týždňa sa k našej petícii začal vyjadrovať aj Ján Filc, jedna z najväčších autorít v slovenskom hokeji.

Pondelok 26.5.2008 večer v diskusii "Hokejová aréna" na STV to bolo ešte v zmysle, že petíciu chápe, že sú v nej dobre myšlienky a s vačšinou bodov sa da súhlasiť a že sa nad nimi každý vo svojom vnútri zamyslí ... a že to je tak trošku reakcia na nevydarené MS.

V stredu 28.5.2008 v rozhovore pre denník Pravda povedal, že ho petícia uráža a odrádza.
http://hokej.pravda.sk/filc-mojou-prioritou-je-trener-reprezentacie-zo-zamoria-pkh-/sk_hrepre.asp?c=A080528_013210_sk_hrepre_p13

V piatok 30.5.2008 vyšlo v Plus1deň niečo, čo nám všetkým vyrazilo dych
http://mobil.pluska.sk/sport/peticiarov-vyfackal.html

V utorok 3.6.2008 sme preto zverejnili stanovisko k osobe a vyjadreniam Jána Filca.

Ján Filc by sa mal spojiť s fanúšikmi pre hokej.

Sme sklamaní z toho, že Ján Filc, ktorého si prevažná väčšina fanúšikov vysoko váži za jeho nesporný prínos k slovenskému hokeju, sa vyjadril, že ho petícia fanúšikov "uráža a odrádza" resp., že má chuť "prefackať anonymných tvorcov petície". Pritom predtým v diskusii "Hokejová aréna" na STV pripustil, že petícia poukazuje na niektoré skutočné problémy v slovenskom hokeji.

Sme pripravení vystúpiť na verejnosti, hlavne po ponižujúcom článku o nás, kde pán Filc prehlásil, že by najradšej petičiarov "prefackal". Dáme sa verejne prefackovať už na najbližšom verejnom vystúpení SZĽH, na TK v hoteli Bratislava 4.6. Snáď to prispeje k tomu, aby sa konečne začala diskusia na úrovni a prospešná pre hokej. My nie sme anonymní - naše mená sú zverejnené od začiatku podpisovania. Náš názor nezdieľajú len naši priatelia, známi, ale viac ako 23 000 občanov Slovenskej republiky!

Fanúšikovia, združení okolo tejto petície, nie sú nahnevaní na jeden konkrétny neúspech konkrétneho reprezentačného výberu. Nechápu posledný neúspech na MS ako hlavný problém slovenského hokeja. Z petície aj otvoreného listu, ktorý poslali v médiám vyplýva presný opak. Uvedomujú si, že nedostatok úspechov slovenskej reprezentácie od roku 2004, či už v juniorskej alebo seniorskej kategórii, je len prirodzeným dôsledkom celej škály problémov, v ktorých sa hokej ocitol. Určite nechcú nikoho uraziť ani odradiť od práce v hokeji, práve naopak. Slovenský hokej je v situácii, kedy je každá ruka potrebná, o odborných hlavách ani nehovoriac. Ich legitímnym záujmom je, aby sa o problémoch, na ktoré poukazujú, v hokejovom hnutí diskutovalo. Vecne, pravdivo, na odbornej úrovni, ale i otvorene smerom k širokej hokejovej verejnosti. Aby sa na problémy nehľadali dočasné, ale koncepčné riešenia. Aby sa do vedenia SZĽH postavili zanietení odborníci, pre ktorých bude presadenie takýchto riešení jediným záujmom. Žiaľ, toto sa o súčasnom prezidentovi Jurajovi Širokom povedať nedá. Preto je ich legitímnou požiadavkou, aby odstúpil a na žiadnu funkciu v SZĽH už nekandidoval. Vzhľadom na túto súčasnú situáciu vo vedení SZĽH je ďalšou požiadavkou to, aby odstúpili aj zvyšní členovia výkonného výboru a VV SZĽH sa zvolil nanovo.

Fanúšikovia nechcú rozhodovať namiesto hokejových odborníkov a členov SZĽH, kto by mal byť vo vedení slovenského hokeja. V petícii nepožadujú nekandidovanie zvyšných členov súčasného VV SZĽH v prípadných mimoriadnych voľbách! Ide im o to, aby sa na mimoriadnom kongrese SZĽH pred čistý stôl postavili kompetentní kandidáti so zanietením pre hokej a koncepciou jeho rozvoja a aby boli z nich zvolení tí najvhodnejší. Nikto z nás, ktorým ide o budúcnosť hokeja na Slovensku by sa nemal urážať a vyvolávať spory. Mali by sme sa všetci spojiť pre hokej! Ďakujeme za porozumenie.

petičný výbor http://spojmesaprehokej.tym.sk/peticia

Agentúra SITA vydala naše stanovisko v skrátenej verzii, viď http://hokej.sme.sk/c/3908888/Iniciatori-peticie-sa-nechaju-prefackovat-po-VV-SZLH.html